Ogłoszenia

Ważna Informacja dla Rodziców, Opiekunów, Uczniów w sprawie zmian związanych z Covid19

W imieniu całej naszej Kadry Szkolnej oraz Zarządu Szkoły witam bardzo serdecznie na początku naszego nowego roku szkolnego 2020/21, który rozpoczynamy w budynku szkolnym 19 września 2020.

Ostatni term szkolny w 2019/20 był niezwykłym, spowodowany zamknięciem budynków szkolnych w całym UK, z uwagi na pandemię Covid19 i powazne zagrożenie tym wirusem.

Przed naszą szkołą stanęły ogromne wyzwania kontynuowania edukacji naszych uczniów. Dotyczyło to zarówno wszystkich naszych Polskich Szkół Sobotnich w UK, jak i szkół angielskich.

Wprowadziliśmy system lekcji mailowych oraz w miarę możliwości online. Dzięki temu uczniowie pozostali w systemie nauki języka polskiego, co jest procesem bardzo trudnym dla wszystkich mieszkających poza granicami Polski.

Dziękujemy wszystkim rodzinom i uczniom za duza ciepliwosc, zrozumienie i dostosowanie sie do tej niecodziennej sytuacji. Gratuluję też uczniom wytrwałości i chęci w kontynuowaniu nauki.

Niektórzy nasi uczniowie z klasy GCSE otrzymali stopnie z małej matury, tzw “predicted grades”, co umożliwi im kontynuowanie nauki języka polskiego na poziomie A level, czyli dużej matury. Gratuluje tym uczniom otrzymania wspaniałych stopni i życzę dalszych owocnych wyników w szkole. Jestescie naszymi najlepszymi ambasodarami szkoly i jestesmy z Was bardzo dumni.

W związku z istniejącą sytuacja Covid-19, zostaly wprowadzona ważne zmiany w funkcjonowaniu naszej szkoly. Zmiany te mają na celu maksymalne zmniejszenie ryzyka zakażeniem Covid-19 w szkole. Proszę uprzejmie o zapoznanie się z Risk Assessment, który został przesłany mailem do wszystkich rodzin szkolnych i kadry szkolnej. Ten sam Risk Assessment jest dostępny na naszej na stronie internetowej szkoły.

Godziny rozpoczęcia nauki oraz zakończenia lekcji zostały dostosowane do rządowych wymagań i wszyscy musimy tego przestrzegać. Zostały też wprowadzone specjalne procedury podczas zajęć szkolnych.

Proszę o dalszą wspołpracę i z gory dziękuję za całą pomoc rodziców podczas zajęć szkolnych i zrozumienie.

Życzę dużo zdrowia, pomyślności i pogody ducha w nadchodzącym roku szkolnym.

Niech nauka jezyka polskiego będzie dla nas wszystkich wielka przyjemnoscia i pozwoli nam na zdobywaniu nowej wiedzy o kulturze i wspaniałej historii naszego narodu.

Zofia Luklinska

Podziękowanie dla Stowarzyszenia “Wspólnota Polska”, SWP

Zarząd szkoły serdecznie dziękuje Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” za wsparcie finansowe ze środków Kancelarii Senatu RP, w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019, na częściowe pokrycie kosztów wynajmu budynku szkolnego.

Jesteśmy na FB - dołącz do nas!